Geri

Bakan Yardımcısı Çelik ve Kaymakam Koç Engellileri Unutmadı

Önceki gün Taraklı’yı ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Taraklı Kaymakamı Cihat Koç ile birlikte engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

Hediyesini Bakan Çelik Verdi

Engelliler Günü nedeniyle Taraklı Kaymakamlığı tarafından tedarik edilen tablet, 15 yaşındaki engelli çocuk Zeynullah Toprak’a, Bakan Yardımcısı Çelik tarafından hediye edildi.

Tuzla Mahallesinde ikamet eden Mevlüt Toprak’a ait evde, çatı onarımı ve boya-badana işlerinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf tarafından gerçekleştirildiği bilgisini veren Kaymakam Koç, önümüzdeki günlerde hanenin ev eşyalarının da yenileneceğini ifade etti.

Çamaşır Makinesi Sözü

Bakan Yardımcısı Çelik ve Kaymakam Koç, aynı mahallede ikamet eden işitme engelli Mehmet Ali Aydın’a da ziyarette bulundu. Ailenin çamaşır makinesi isteğini geri çevirmeyen Kaymakam Koç,   en yakın zamanda taleplerinin yerine getirileceği müjdesini verdi.

Engelliler Hakkında Detaylı Bilgi Verdi

Bakan Yardımcısı Çelik’e İlçede yaşayan engelliler hakkında detaylı bilgi veren Kaymakam Koç, 215 vatandaşın Engelli Aylığı almakta olduğunu ifade etti. Engelli vatandaşları sadece böyle özel günlerde değil, her zaman hatırladıklarının altını çizen Koç, yoksullukla mücadele eden engelli vatandaşların ev onarım yardımları ile her zaman desteklendiğini belirterek: “özellikle merdiven korkuluklarının yapılmasından, tuvalet ve banyolarının engellilere göre yeniden tadil edilmesine kadar birçok çalışma ile engellilerin sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Yapılan çalışmalar için Kaymakam Koç’a teşekkür eden Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, bu vesile ile tüm engellilerin Engelliler Gününü kutladığını ifade etti.


#
1382 defa okundu

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.