Geri

Taraklı’da geleceğe nefes olacak yeni fidanlar toprakla buluştu

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" sloganıyla ülke genelinde aynı anda düzenlenen fidan dikme töreni Taraklı’da da gerçekleştirildi.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

 

11 Kasım Mili Ağaçlandırma Günü’nde 84 milyon hep birlikte “Bugün Fidan, Yarın Nefes” diyoruz, Dünya’ya nefes oluyoruz. Haydi, Türkiye Geleceğe Nefes Ol” sloganıyla tüm Türkiye’de aynı anda düzenlenen fidan dikme töreni Taraklı’da da gerçekleştirildi. Törene; Kaymakam Halis Hacıismailoğlu ve Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı’nın yanı sıra, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Pilavcı Emniyet ve Jandarma teşkilatı mensupları, Orman İşletme Şefi Hasan Topçu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerii,Muhtarlar, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Gelecek nesillere orman bilinci ve sevgisini aşılayarak küresel ısınmaya bağlı iklim değişikliğinin artarak büyüyen etkilerini ortadan kaldırmak ve iklim değişikliğini tersine çevirmek adına “İklimden daha hızlı değişeceğiz” sloganı ile doğaya hediye edilen ve geleceğe nefes olacak fidanlar toprakla buluştu.

#gelecege-nefes #fidan #hasan #topu

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.