Geri

Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Meydanındaki Ağaçlar Kurudu:

Yenileme Bekleyen Meydan Beton Yığınına Dönüştü
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Meydanındaki Ağaçlar Kurudu: 

Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Meydanı, bir zamanlar doğal ve yeşil alanıyla vatandaşların nefes aldığı bir yerdi. Ancak meydandaki ağaçların kuruması ve yeşilliklerin beton yığınına dönüşmesi halk arasında endişeye neden oldu.

Meydanın eski, yeşil görüntüsünden eser kalmadığını belirten Taraklılılar meydanın yeniden düzenleneceği ve yeşillendirme çalışmalarının yapılacağına dair verilen sözlerin hala tutulmadığını ifade ediyor. Kuruyan ağaçlar ise meydanın güncel halini gözler önüne seriyor.

Vatandaşlar, "Eskiden burası ağaçlarla kaplı, doğayla iç içe bir yerdi. Şimdi ise sadece beton görüyoruz. Çocuklarımızın oynayacağı, bizim dinlenebileceğimiz yeşil alanlar yok oldu. Bu ağaçlara yazık oldu." diyerek durumu özetliyor.

Yerel yönetimden gelen açıklamalara göre, meydanda bir düzenleme yapılacağı belirtilmişti. Ancak bu düzenleme, çeşitli sebeplerle henüz hayata geçirilmiş değil. Meydanın beton hali ve kuruyan ağaçların dalları tek tek yıkılıyor. Düzenlemenin bir an önce yapılmasının ne kadar acil olduğunu gösteriyor.

Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Meydanı'nın yeniden eski, yeşil ve doğal haline kavuşması için yerel yönetimin planladığı düzenlemelerin bir an önce başlaması bekleniyor. Vatandaşlar, bu sürecin hızlandırılması ve meydanın yeşilliklerle donatılarak yeniden canlandırılması umuduyla bekliyor.

#meydan-kuru #agac #beton

Yorumunuzu Ekleyin

Adı-Soyad
E-Posta
Yorum
İşlemin Sonucu
  • Yorumlar T.C. Yasalarına aykırı olamaz.
  • Hakaret içeren yorumlar, yayınlanmasa bile yasal mercilere iletilebilir
  • KVKK Kapsamında, bilgileriniz, yasal merciler hariç kimseyle paylaşılmaz.
  • Formda doldurduğunuz bilgiler ve IP adresiniz sisteme kaydedilir.
  • Yorumunuz onaylanıp yayınlandığında, sadece yorum, isim ve yorum tarih saati gösterilir.
Yorum Ekle

Yorumlar

Enis Nalbant
17.06.2024 / 21:34:24
Tabi kurur.yıllar önce yeşillik olan bölgeyi şimdi taş yığını yaptılar .Klasik roma yöntemi ...Türk kültüründe betonlaşma yoktur doğal alanlar korunur.önceden çocuk parkı salıncaklar vardı.Kafeterya vardı büfe vardı havuz vardı insanların bir oturup nefes alacakları en güzide yeri idi...şimdi bakın kimseler yok bomboş terkedilmiş ıssız bir yer olmuş . sadece cumhuriyet bayramında ve 10 kasımda resmi tören alanı olarak kullanılan bir yer oldu...yazık tek amaç için mi yapıldı burası....

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Ağustos 2023 Güncel Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.